Nna hodhi fmijn n kanalizim, ekipet e shptimit mezi e nxorn nga tubi! 13:14 - botasot.info Vajzat nga konvikti i femrave n qytetin kinez, Len, t dieln ia mbathn nga tualetet, pasi dgjuan klithmat e nj foshnje. Z... Ernesti i AAK-s paralajmron: Ve edhe tri dit 13:14 - botasot.info Zdhnsi i Aleancs pr Ardhmrin e Kosovs, Ernes Luma sht duke pritur me padurim seancn e Kuvendit, q do t mbahet ket t enjt... Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta, Sh.T.Z. Martin De La Beij 13:08 - president.al 16 shtator 2014... Aksident i rëndë në Katllanovë, pëson familja kosovare 13:07 - rtv21.tv Katllanovë,16 shtator 2014.- Një familje katër anëtarëshe ka pësuar rëndë në një aksident të hënën pasdite në autostradë... Parkingu i Komunës së Mitrovicës, shfrytëzohet për “biznese private” (Foto) 13:06 - indeksonline.net Komuna e Mitrovicës, më saktëisht parkingu i saj, tash e sa ditë është kthyer në një qendër “biznesi”.  Një këpuctar, nj... Ambasadori norvegjez paralajmëron zgjedhje të reja në Kosovë 13:05 - zeri.info Ambasadori i Norvegjisë Jan Braathu ka paralajmëruar se Kosova shumë shpejtë do të shkoj në zgjedhje të reja duke kërkua... As Reali B nuk i ka punët mirë 13:05 - zeri.info Real Madrid ka bërë një nismë të dobët, njëkohësisht të befasishme në edicionin e ri të La Ligës. Skuadra e Carlo Ancelo... Merimanga ia konfiskon veturën, ai e ‘rrëmben’ me forcë (VIDEO) 13:05 - zeri.info Një banor i Londrës ishte parkuar në një vend ku nuk duhej dhe veturën e tij e kishte ngarkuar mjeti për transportimin e... Mortal Combat në ashensor - ja si reagojnë 'viktimat' (VIDEO) 13:05 - zeri.info Shakaxhiu shumë i popullarizuar në “YouTube”, Yousef Saleh Erakat, i cili qe tre vjet publikon vazhdimisht video në kana... PD: Ndërton pallat pa leje daja i Veliajt, policia hesht 13:03 - abcnews.al Deputeti i PD-së, Aldo Bumçi denoncoi sot zbatimin e ligjit sipas dëshirës së pushtetarëve. “Dyshja Rama-Meta po demonst... Shkolla që na le pas në dije. “Situata në arsim, dramatike” 13:00 - vizionplus.al Nxënësit shqiptare nuk kane te njëjtin nivel arsimor me moshataret e tyre europine. Nje fëmije i klasës se peste te ne S... Basha: Misioni i PD, mbrojtja e demokracisë dhe shtetit ligjor 12:56 - utv-news.tv Kryetari i Partisë Demokratike z, Lulzim Basha priti në takim Drejtorin për Ballkanin Perëndimor dhe zgjerimin në Minist... Arian ani sulmon Mero Bazen: S'je gj tjetr vese nj qen q leh 12:55 - albeu.com Arian Çani ka reaguar ndaj botuesit të gazetës "Tema", Mero Baze lidhur me kritikave të Meros se Çani po bën avokatin e ... Prurohet konsullata Shqipri-Kosov n Milano 12:53 - kosova.com Milano, 16 shtator 2014 - U zhvillua sot n Milano ceremonia e Inaugurimit t Konsullats s re t Republiks s Shqipris, bre... Basha: Mision i PD, mbrojtja e demokracis dhe shtetit ligjor 12:51 - balkanweb.com Kryetari i Partis Demokratike z, Lulzim Basha priti n takim Drejtorin pr Ballkanin Perndimor dhe zgjerimin n Ministrin e... Tiran, arratiset nj i burgosur nga Komisariati nr.5 12:51 - botasot.info Nj person sht arratisur nga dhomat e paraburgimit n Komisariatin numr 5 n Tiran. Msohet se personi i arratisur sht 27-vj... Shkelet për vdekje një person në Gjakovë (Foto) 12:44 - zeri.info Një veturë ka shkelur për vdekje një pak çaste me parë një person në qendër të Gjakovës. Lexuesit e gazetë Express i kan... Tiranë, arratiset nga dhomat e paraburgimit të Komisariatit nr.5 12:42 - abcnews.al Nje 27 vjecar i arrestuar nga policia e Tiranes u arratis nga dhomat e paraburgimit te komisariatit numer 5. Emri i tij ... Shpërthim gazi, evakuohet fshati 12:39 - vizionplus.al Panik në fshatin Verri të Fierit. Qindra banorë kanë rrezikuar seriozisht jetën mbrëmjen e djeshme për shkak të një inci... Rikthehet emisioni “Oktapod” 12:39 - vizionplus.al Emisioni hard talk “Oktapod”, pas suksesit te arritur sezonin e shkuar do te vije përsëri ne ekran për te sjelle ne vëme... Kroacisë me siguri do t'i duhet ndihmë nga FMN-ja dhe BE-ja për të dalur nga kriza 12:38 - mia.mk Zagreb, 16 shtator 2014 (MIA) - Kroacia me siguri vitin e gjashtë me radhë  do të shënojë rënie të ekonomisë, ndërsa mun... Akuzat e PD për pallatin e Kokëdhimës/ Policia: Objekti në Qeparo ka leje ndërtimi nga viti 2002 12:37 - gazetatema.net Policia e Vlorës ka nisur verifikimet në lidhje me objektin 3 katësh të ndërtuar në Qeparo, të denoncuar si pa leje dhe ... Jabllanoviç: Nuk i pranojmë pikëpamjet e “Vetëvendosjes” 12:36 - gazeta-shqip.com Përfaqësuesit e Listës “Srpska”, deklaruan dje se partneriteti i tyre me koalicionin LDK-AAK-Nisma dhe Lëvizjen “Vetëven... Gecaj: T enjten bien posht spekulimet e PDK-s 12:35 - botasot.info Lajmi se ka persona t paknaqur brenda bllokut LDK-AAK-Nisma dhe Lvizjes Vetvendosje sht trsisht i pavrtet. Kshtu bn t di... Basha takon Jenkins: Mbrojtja e demokracisë parlamentare dhe shtetit ligjor, mision i PD-së 12:35 - panorama.com.al tweet Flash, Lajmi i Fundit e Martë, 16 Shtator, 2014 | 12:25 pm TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim B... Lame, Ramës: Rishiko planet rregulluese Tiranë, Kamzë e Paskuqan. Jashtë legalizimit 14 mijë objekte 12:35 - panorama.com.al tweet Flash, Lajmi i Fundit e Martë, 16 Shtator, 2014 | 12:15 pm TIRANË- Kreu i ALUIZNI-t ka deklaruar sot se 14 ... Tiranë, arratiset nga paraburgimi 27-vjeçari 12:35 - panorama.com.al tweet Flash, Lajmi i Fundit e Martë, 16 Shtator, 2014 | 11:16 am TIRANE- Nje i ri eshte arratisur paraditen e sot... Tiran, arratiset nj i burgosur nga Komisariati nr.5 12:35 - shekulli.com.al Nj person sht arratisur nga dhomat e paraburgimit n Komisariatin numr 5 n Tiran. Msohet se personi i arratisur sht 27-vj... Banorët e lagjes \"Mati 1\" mirëpresin propozimin që deri në revidim të planeve rregulluese 12:33 - ekonomia-ks.com Prishtinë, 16 shtator - Komuna e Prishtinës mbajti takimin publik me banorët e lagjes \"Mati 1\" ku u diskutua për plani... Skocisë i premtojnë fuqi shtesë nëse rri e bashkuar me Britaninë 12:33 - rtv21.tv 16 shtator 2014.- Krerët e tri partive kryesore në Parlamentin Britanik e kanë lëshuar një zotim të përbashkët, ku thonë... Zbulohet lidhja e gazetarit, Shklzen Lushaj 12:32 - yllpress.com Sapo i ka mbushur të 28-at dhe së bashku me urimet për ditëlindjen e tij kanë ardhur edhe urimet për lidhjen e tij të da... Arratiset nj person nga dhomat e paraburgimit n Kamz 12:31 - balkanweb.com Nj person ka mundur t arratiset nga dhomat e paraburgimit n Kamz. Personi i arratisur sht 27-vjeari me iniciale Migen Ym... PDSH: BDI udhëheq politikë mesjetare të injorimit 12:31 - lajmpress.com PDSH ka dënuar ashpër orientimin e qeverisë BDI-VMRO në raport me fqinjët. Sipas tyre, kjo politikë është nënçmuese dhe ... Basha: Mbrojtja e demokracisë parlamentare dhe shtetit ligjor: mision i PD 12:31 - balkanweb.com Kryetari i Partisë Demokratike z, Lulzim Basha priti në takim Drejtorin për Ballkanin Perëndimor dhe zgjerimin në Minist... Hajni q po vjedh n Dukagjin, sht vrass, u arratis nga burgu 12:31 - botasot.info Vrassi i Shptim Sinanit me plumb n kok sht nj i arratisur nga Burgu i Shnkollit. Agim Madani, 50 vje, banues n Durrs dhe... Shkelet pr vdekje nj person n Gjakov (Foto) 12:31 - botasot.info Nj vetur ka shkelur pr vdekje nj pak aste me par nj person n qendr t Gjakovs. Lexuesit ton na kan drguar kt fotografi t ... Flamur Shala: Shpend Ahmeti le t marr guximin pr t folur pr punn e tij 9 mujore 12:31 - botasot.info Asamblisti i LDKs n Komunn e Prishtins, Flamur Shala, ka thn se Shpend Ahmeti para se t flas pr problemet e Vetvendosjes... Ambasada e Republikes se Kosoves ne Zagreb fillon leshimin e vizave 12:31 - botasot.info Ambasada e Republiks s Kosovs n Zagreb q nga data 3 shtator 2014 ka filluar me shrbimin e vizave pr t huajt. Sot n ambie... Komisioni kundr dhuns: Duhet shum bashkpunim 12:30 - botasot.info Bashkpunim mes Policis, Federatave t Sportit, klubeve dhe pushtetit vendor. Kjo ka qen kryefjala e mbledhjes s br nga Ko... Basha: Misioni i PD, mbrojtja e demokracisë parlamentare 12:29 - gazetatema.net Mbrojtja e demokracisë parlamentare dhe shtetit ligjor është mision i Partisë Demokratike. Kështu u shpreh Kryetari i Pa... Bojkoti i opozitës/Peza: AMA në krizë totale, PD ka bllokuar procesin 12:29 - gazetatema.net Bojkoti i opozitës në Kuvend ka futur në krizë totale institucionin e Autoritetit të Medias Audio-Vizive. Deklarata ësht... Largohet Casillas 12:23 - zeri.info Portieri Iker Casillas ka vendosur të largohet nga Real Madrid. Gjatë afatit kalimtar të janarit, ose në fund të këtij e... Kreu demokrat Basha takoi Drejtorin Jenkins 12:21 - abcnews.al Kryetari i Partisë Demokratike,Lulzim Basha priti në takim Drejtorin për Ballkanin Perëndimor dhe zgjerimin në Ministrin... Arratiset nga “duart” e policisë 12:20 - gazetastart.com 27-vjeçari Migen Ymeri, u arratis nga qelitë e paraburgimit, pasi ishte arrestuar për veprën penale të vjedhjes. Policia... Çështja “Fullani & Golemi” 12:15 - panorama.com.al tweet Opinion e Martë, 16 Shtator, 2014 | 12:08 pm JORGO DHRAMI    Kohët e fundit, në “rendin e ditës” në masmedi... Po vijnë kinezët 12:15 - panorama.com.al tweet Opinion e Martë, 16 Shtator, 2014 | 12:09 pm HAMDI JUPE    Në të vërtetë, ata janë këtu qysh prej vitit 194... Lajme politike shkurt 12:15 - gazeta-shqip.com Komisioni Komisioni i Integrimit pritet që të shqyrtojë sot propozimin e qeverisë dhe më konkretisht atë të Ministrisë s... Të pastrehët, AP prezanton raportin: S’kanë buxhet të mjaftueshëm, disa bashki nuk mund të sigurojnë vendstrehime 12:10 - balkanweb.com Avokati i Popullit Igli Tortozani ka prezantuar ditën e sotme draft-raportin për të pastrehët.  Ky raport do të diskutoh... Inspektorati urdhron mbylljen e lojrave zbavitse n Viti 12:09 - botasot.info Vendosja e lojrave zbavitse n afrsi t banesave, si dhe institucioneve publike, brenda qytetit t Vitis, ka ngjallur reagi... Shqiptart e Malit t Zi, krkojn mbrojtje nga Kosova 12:09 - botasot.info Shqiptart me banim brenda territorit t Malit e Zi ankohen pr shkelje t t drejtave si popull autokton.Ata krkojn nga prfa...

    01.01, 01:00

...