LDK kundrshton fondin pr t akuzuarit e Tribunalit 12:10 - botasot.info LDK kundrshton fondin pr t akuzuarit e Tribunalit Shefi i Grupit Palamentar t LDK's, Ismet Beqiri ka kundrshtuar iden e ... Stevo Pendarovski viziton sot Prishtinn 12:10 - botasot.info Kandidati pr president t Maqedonis, Stevo Pendarovski, do t vizitoj sot Prishtinn pak para gars s balotazhit q do t prca... Votimi i Gjykats prmes Kuvendit, dhemb m pak 12:10 - botasot.info Deputett e Kuvendit t Kosovs thuajse gjenden para aktit t kryer. Ata shum shpejt pritet q t votojn pro themelimit t Gjyk... Shqipria e Kosova shpenzuan 2 miliard euro pr 137 kilometra rrug 12:10 - albeu.com Shqipëria dhe Kosova, dy nga vendet më të varfra në Europë, kanë paguar plot 2 miliardë euro për vetëm 137 kilometra të ... Vritet me breshri plumbash nj 55-vjear n Shkodr 12:10 - albeu.com Një 55-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri mëngjesin e sotëm në fshatin Vukatanë të komunës Gur i Zi në Shkodër. Sipas pol... Frroku: Dritan Lamaj kishte konflikt me 200 biznese 12:08 - top-channel.tv Frroku: Dritan Lamaj kishte konflikt me 200 biznese 23/04/2014 Deputeti i PDK-së Mark Frroku, vëllai i Arben Frrokut, bi... FIFA: Barcelona mund të bëjë merkato 12:08 - top-channel.tv FIFA: Barcelona mund të bëjë merkato 23/04/2014 Presidenti i Komisionit të Apelit të FIFA-s ka vendosur që Barcelona mun... Naço: Ja skandalet e KLD-së 12:08 - top-channel.tv Naço: Ja skandalet e KLD-së 23/04/2014 Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço i ftuar në “Revistën Televizive të Mbrëmjes” në... Arrestohet i riu për rreth 14 grabitje me dhunë 12:05 - gazetastart.com Pasditen e shkuar, policia e Tiranës arrestoi shtetasin Bledi Panajoti, 26-vjeç, lindur dhe banues në Tiranë, i dënua di... INVESTIGIMI tronditës/ Shqipëria dhe Kosova paguan 2 miliardë euro për vetëm 137 kilometër rrugë 12:04 - gazetatema.net Është koha për të folur për një nga skandalet më të mëdha financiare në historinë moderne të Shqipërisë dhe Kosovës. Ba... Reforma Territoriale/ Rauning: Nuk ka arsye për bojkot. Çuçi: S’ka lidhje me reformën zgjedhore 12:04 - gazetatema.net Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Florian Raunig, i drejtoi një apel të gjithë aktorëve dhe faktorëve politikë në vend që ... Zgjedhja e Presidentit të Libanit 11:59 - abcnews.al Për parlamentin në Liban është koha e duhur që në vend të mbahen zgjedhjet presidenciale, por ashtu si edhe 6 vjet më pa... Transportuesit ilegal nn llupn e inspeksionit dhe Policis 11:56 - botasot.info Inspeksioni Komunal n Gjilan ka organizuar n mbshtetje t Shrbimeve Publike dhe Policis s Kosovs, nj takim me transportue... Thaçi: Qeverisja e BDI-së dhe Ahmetit, një e kaluar 11:53 - koha.mk Lideri i PDSH-së dhe bartës i listës në Njësinë zgjedhore 6, Menduh Thaçi mbrëmë në tubimin në Dibër e kërkoi besimin e ... Në Kore kërkohen edhe më shumë se 150 të zhdukur 11:51 - knninfo.com Kërkimet për pasagjerët e zhdukur nga fundosja e anijes në Korenë Jugore, kanë hyrë në javën e dytë, ndërsa më shumë se ... Moratti: Mourinho do rikthehet te Interi 11:51 - knninfo.com Massimo Moratti mes nostalgjisë dhe së ardhmes. Ish presidenti i Interit në një intervistë u rikthye të flasë për të shk... Basha: Ekonomia n rnie, Rama-Meta t hapin syt ose t prballen me pasojat 11:48 - balkanweb.com Kryetari i PD-s, Lulzim Basha shpreh shqetsim pr situatn ekonomike n vend, duke br prgjegjse qeverin pr at q e cilson si... ui: Reforma territoriale s’ka lidhje me zgjedhoren, Rauning: Bashkpunoni 11:48 - balkanweb.com Ministri Pr shtjet Vendore, Bledi ui sht takuar sot me ambasadorin e OSBE-s Florian Rauning, t cilin e ka siguruar se re... Zaev: Nuk m trembet syri prball krcnimeve t Gruevskit 11:46 - albeu.com Lideri i opozitës maqedonase, Zoran Zaev është shprehur se nuk i trembet syri përballë kërcënimeve që i vijnë nga krye... Ali Ahmeti nga Krova: Nuk ka lindur ai burr prej t cilit t ket frik BDI-ja (VIDEO) 11:46 - albeu.com Bashkimi Demokratik për Integrim ka shpalosur platformën e saj "Bashkë më mirë, bashkë më të fortë, bashkë në Evropë" në... Ka ende punë për t’u finalizuar marrëveshjet 11:46 - ekonomia-ks.com Prishtinë, 23 prill - Driton Lajçi, këshilltar i ministrit të Drejtësisë, Hajredin Kuçi,është shprehur se Kosova dhe Ser... Basha: Ekonomia në krizë, buxheti i qytetarëve, i varfër. Punësimi, mashtrimi i dyshes Rama-Meta 11:44 - panorama.com.al tweet Flash, Lajmi i Fundit e Mërkurë, 23 Prill, 2014 | 11:24 am TIRANË- Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka akuzuar... Sarand, plagos vllan me thik 11:43 - shekulli.com.al Gjat orve t vona t nats, nj tjetr plagosje me thik mes dy vllezrve ka ndodhur edhe n Sarand, prve Kors. Sipas informacio... Vetvendosje me Rezulut kundr Gjykats Speciale n Kuvend 11:40 - botasot.info Grupi Parlamentar i Lvizjes Vetvendosje! ka ftuar deputett e Kuvendit t Republiks s Kosovs t votojn mocionin prmbajtsor ... Kosova mund t bj marrveshje me Holandn 11:40 - botasot.info Ambasadori i Holands n Kosov, Robert Bosch thot se pasi kan filluar hetimet nga Task-Forca speciale, ishte e logjikshme ... Ivanov: Qytetart u msuan t bjn dallimin 11:39 - yllpress.com Të dielën, qytetarët do të zgjedhin kush do jetë në pushtet. Të dielën është dita kur qytetarët do të vendosin se kush d... Pendarovski krkon mbshtetjen e t paprcaktuarve 11:39 - yllpress.com Kandidati presidencial i LSDM-së, Stevo Pendarovski ftoi mbrëmë votuesit e papërcaktuar të dalin në votimet e së dielës.... ejku: Koalicioni me partin humbse, provokim i rnd .. 11:39 - yllpress.com Provokim i rëndë për stabilitetin e vendit. Kështu e vlerëson ish-ambasadori shqiptar në Maqedoni, Arben Çejku, mundësin... Në mbledhjen e ardhshme të KLD-së nuk do ketë më ora floriri? 11:35 - gazetatema.net Ministri i Drejtësisë, Nasip Naço, i vendosur në qendër të vëmendjes ditët e fundit për shkak të debatit të ndezur për d... Thaçi: Jemi para një presioni të pandershëm nga bashkësia ndërkombëtare 11:31 - kosovaonline.info PRISHTINË – Kryeministri Hashim Thaçi ka prezantuar në seancën e Kuvendit, Projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes ... PDK kërkon ligj për ndarjen e fondit për të akuzuarit nga Gjykata Speciale 11:31 - kosovaonline.info PRISHTINË – Kuvendi i Kosovës ka filluar seancën, në të cilën pritet miratimi i Projektligjit për ratifikimin e Marrëves... Kuvendi nis shqyrtimin e projektligjit për themelimin e Gjykatës 11:31 - rtv21.tv 23 prill 2014 - Kuvendi i Kosovës me 93 vota për, 18 kundër dhe 1 abstenim kuvendi vendosi për shmangie nga rregullorja ... Thaçi: Çka thotë Serbia, bën BDI-ja 11:29 - lajmpress.com “Parulla e BDI-së, “U tha, u bë” është tërësisht e vërtetë. Thanë në Serbi që Sveti Sava të bëhet festë zyrtare, ajo u ... Shkodrane (politikane) mos e korit Shkodren (luftetaren) 11:28 - lajmpress.com Një trimëreshe e cila sfidoi edhe burërrinë e meshkujve si në Kosovë ashtu edhe në Maqedoni, duke mos zgjedhur se cilin ... Kosova prfiton nga ndihma e BE-s 11:28 - botasot.info Bashkimi Evropian ka planifikuar nj instrument t ri si Instrument i Asistencs pr Para-antarsim me emrin IPA2 pr periudhn... Serbt srish futen prarje n mes shqiptarve, ksaj radhe kngtari Coli 11:28 - botasot.info Kngtari serb Zdravko Coli u paraqit n Tiran, madje edhe u prit si mbret. Por jo vetm kjo, n Tiran u hap nj bar-kafe me e... Në Kuvend pritet të votohet për mandatin e EULEX-it dhe Gjykatën 11:26 - zeri.info Kuvendi i Kosovës, ka filluar seancën ku do të votohet për themelimin e Gjykatës Speciale dhe vazhdimin e mandatit të EU... Kosmopolitanizmi adoleshent në Shqipëri dhe patriotizmi i lokalizuar në Kosovë 11:25 - ekonomia-ks.com Shkruar nga Faton AbdullahuPër ne në Kosovë është pak e njohur, sidomos për gjeneratat e reja, se në një periudhë të cak... PDK’ja kërkon fond për mbrojtjen e të ndjekurve nga Tribunali 11:24 - knninfo.com Arsim Bajrami ka kërkuar fond për mbrojtjen e njerëzve që do të ndiqen nga Gjykata Speciale. Ai këtë kërkesë e ka paraqi... Rihanna mbulon zogun dhe gjoksin me marijuanë (Foto) 11:24 - knninfo.com Rihanna ka gjetur një mënyrë "seksi" për të konfirmuar adhurimin për...bimën e marijuanës. Ajo kurrë s'e ka fshehur dash... Autostrada Prishtinë - Shkup, nuk e përfshin Gjilanin 11:23 - presheva.com Dita kur kryeministri i Kosovës do të shkojë në Gjilan nëpër rrugë moderne me katër korsi, nuk do të jetë e afërt. Trase... Rrahje mes tifozve shqiptar dhe maqedonas n lign e basketbollit 11:19 - albeu.com Ndeshja e basketbollit ndërmjet Lirisë dhe MZT Shkupit ka patur mjaft acarrime deri në dhunë verbale dhe fizike mes tifo... RDK: Kjo qeveri po dhunon demokracin 11:19 - albeu.com Rilindja Demokratike Kombëtare në vazhdë të tubimeve elektorale ka qenë në Dobresh të Gostivarit. Në këtë tubim kanë mar... Shqipëria e Kosova shpenzuan 2 miliardë euro për 137 kilometra rrugë 11:18 - ekonomia-ks.com Prishtinë, 23 prill - Shqipëria dhe Kosova, dy nga vendet më të varfra në Europë, kanë paguar plot 2 miliardë euro për v... Vetëvendosje dorëzon në Kuvend Rezolutë kundër Gjykatës Speciale 11:18 - ekonomia-ks.com Prishtinë, 23 prill - Në bazë të Nenit 65, paragrafi 1, të Kushtetutës së Kosovës dhe në bazë të Nenit 52, paragrafi 2, ... OKB kërkon zhvillohet energjia e rinovueshme 11:18 - ekonomia-ks.com New York, 23 prill - Sekretari i përgjithshëm i OKB-së dhe kryetari i sesionit të 68-të të Asamblesë së Përgjithshme të ... Rrite besimi i konsumatorit në Bashkimin Europian 11:18 - ekonomia-ks.com Bruksel, 23 prill - Drejtoria e Përgjithshme për çeshtjet ekonomike dhe financiare pranë Komisionit Europian (DG ECFIN) ... Trafiku i drogës nga trupat e ushtrisë, SHISH-i s’ka asnjë informacion 11:17 - gazeta-shqip.com Herion Mesi Pas rinovimit të certifikatës së sigurisë, Visho Ajazi Lika u rikthye në Komisionin e Sigurisë, ku për më sh... Ligjet, debat për ILDKPKI, inspektorati vendos gjobat e para 11:17 - gazeta-shqip.com Komisioni Parlamentar i Ligjeve nisi dje diskutimin për sa u përket disa ndryshimeve në ligjin që rregullon punën e Insp... “Gjyqtari Aliu, shkelje të rënda me detyrën” 11:14 - gazeta-shqip.com Sokol Çobo Gjyqtari i Kavajës, Osman Aliu, i denoncuar publikisht nga ministri i Brendshëm, ka shkelur rëndë detyrën. Ky...

Masakër me thika në Vlorë, vritet një burrë dhe plagoset e shoqja 
indeksonline.net 11:55

 Masakër me thikë ka ndodhur natën duke gdhirë dita e sotme në Vlorë, një burrë ka gjetur vdekjen dhe bashkëshortja e tij po lufton për jetën në spital. Ngjarja e rëndë ka ndodhur tek ish Ushqimorja në qytetin e Vlorës. Mario Kajo Bejdollari, 23 vjeç, lindur në Gramsh dhe banues në lagjen “24 Maj”, ...
 • 14 related »
 • Kontrolli i SHISH, opozita kundr. Braho: Noka nxori sekretin shtetror 
  shekulli.com.al 11:43

  Opozita ka braktisur sot mbledhjen e Komisionit t Siguris Kombtare, ku po diskutohej ngritja e nj grupi kontrolli pr t verifikuar punn e Shrbimit Informativ Sekret. Ngritja e grupit hetimor kishte si qllim verifikimin e ligjshmris s shkress sekret drguar drejtorve t SHISH-it n prefektura, ku krkohe ...
 • 13 related »
 • PDK, LDK, AAK e AKR i thonë po themelimit të Gjykatës Speciale 
  kosovaonline.info 11:59

  PRISHTINE - Shefat e Grupeve Parlamentare të PDK-së dhe LDK-së, AAK-së e AKR-së i kanë dhënë mbështetje themelimit të Gjykatës Speciale për t'i dënuar krimet e supozuara të UÇK-së. Adem Grabovci i PDK-së ka thënë se pavarësisht se Gjykata është e padrejtë, deputetët e PDK-së do të votojnë pro theme ...
 • 12 related »
 • Obama nisë vizitën një javore në Azi 
  alsat-m.tv 11:53

  Presidenti amerikan Barak Obama sot ka nisur turneun një javor në Azi. Ai do të arrijë gjatë ditës së sotme në Japoni për të vazhduar më tutje në Korenë Jugore, Malajzi dhe Filipine. Shtëpia e Bardhë e ka cilësuar këtë udhëtim të Obamës si një udhëtim me qëllim të “ribalancimit” të raporteve mes po ...
 • 9 related »
 • Vrasja e kryekomisarit/ Mark Frroku: Lamaj kishte probleme me bizneset 
  gazetatema.net 11:35

  “Dritan Lamaj ka pasur probleme me 200 biznese. Ditën e vrasjes unë dhe Arbeni kemi qenë në Laç për të ndjekur një ndeshje futbolli”.  Kështu u shpreh vëllai i të akuzuarit për vrasjen e kryekomisar Dritan Lamaj, Mark Frroku në seancën e sotme gjyqësore ndaj të akuzuarit, Arben Frroku. Në dësh ...
 • 9 related »
 • sot.com.al

  Kontrolli i SHISH, opozita kundr. Braho: Noka nxori sekretin shtetror 
  shekulli.com.al 11:43

  Opozita ka braktisur sot mbledhjen e Komisionit t Siguris Kombtare, ku po diskutohej ngritja e nj grupi kontrolli pr t verifikuar punn e Shrbimit Informativ Sekret. Ngritja e grupit hetimor kishte si qllim verifikimin e ligjshmris s shkress sekret drguar drejtorve t SHISH-it n prefektura, ku krkohet informacion mbi persona t implikuar n veprimtari antiligjore, emruar n pozicione drejtuese n Policin e Shtetit. Sipas nnkryetarit t ktij komisioni, deputetit t PD-s, Flamur Noka tha se, vendimi i m ...
  1. Debate pr SHISH, PD: Kontrolli i turpshm, Braho: Noka shkeli ligjinbotasot.info 11:27
  2. Kontrolli i SHISH, opozita refuzon ngritjen e komisionit, braktis mbledhjenbalkanweb.com 10:49
  3. Kontrolli i SHISH, ngrihet grupi hetimor, opozita braktis mbledhjen | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 11:16
  4. Opozita braktis Komisionin e Sigurisë, refuzon kontrollin ndaj SHISH-it : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 11:20
  5. Kontrolli në zyrat e SHISH/ Komisioni voton pro ngritjes së grupit me 5 deputetëgazetatema.net 11:06
  6. 13 related »
  gazetadita.al

  Bashkshortja e gjyqtarit: Dhimitrin e futn n "grack" 
  albeu.com 11:12

  Bashkëshortja e gjyqtarit Dhimitër Pojanaku , i cili u arrestua pak ditë më parë nën akuzën e korrupsionit mohon që bashkëshorti i saj të ketë marrë ryshfet ndërsa shprehet se ai ka rënë në grackë. “Bashkëshorti im ra në ‘grackë’, pasi nuk është e vërtetë se ka marrë ryshfet. Shteti po përpiqet të luftojë korrupsionin duke bërë shembull dhe ‘kryqëzuar’ një njeri të nderuar në Pogradec “ shprehet Adelina Pojanaku (drejtoreshë e një shkolle 9-vjeçare në Pogradec ) Ajo shprehet tejet e sh ...
  1. Bashkëshortja e gjyqtarit: Rrezikon jetën, është në burg me njerëzit që ka dënuar vetëgazetatema.net 10:33
  2. Gruaja e gjyqtarit: Nuk mori ryshfet, në burg rrezikon jetën - NOAnoa.al 08:55
  3. Gruaja e gjyqtarit: E futën në grackë, nuk mori ryshfet, në burg rrezikon jetënindeksonline.net 08:51
  4. Gruaja e gjyqtarit te arrestuar: S`mori ryshfet, e futen ne gracke : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 09:51
  5. Gruaja e gjyqtarit: Im shoq ra në grackë, në burg i rrezikohet jeta | GAZETA DITAgazetadita.al 09:32
  6. 5 related »
  kosovaonline.info

  Tribunali mund të hetojë edhe Thaçin 
  gazetatema.net 11:35

  Nëse vërtet janë gjetur fakte inkriminuese, atëherë secili person që është përmendur në raportin e ish- senatorit zviceran, Dick Marty, mund të paditet nga gjykata e re, që pritet të krijohet së shpejti. Kjo nuk përjashton as njërin nga të përmendurit e këtij raporti, kryeministrin aktual të Kosovës, Hashim Thaçin. Kështu vlerëson ish- diplomati amerikan, Daniel Serwer, i cili megjithatë në një intervistë të realizuar përmes postës elektronike me “Zërin”, vlerëson se akuzat e Marty-t janë ...
  1. Tribunali mund ta hetojë edhe Thaçinzeri.info 06:57
  2. Tribunali mund ta hetojë edhe Thaçinkosovaonline.info 11:02
  3. Tribunali mund ta hetojë edhe Thaçinekonomia-ks.com 09:20
  4. 3 related »
  sot.com.al

  Ndarja territoriale deri më 23 qershor 
  gazeta-shqip.com 11:17

  FATJONA MEJDINI Shumica parlamentare i hapi rrugë miratimit në seancën plenare të së enjtes kompozimit të ri të Komisionit për Reformën Administrativo-Territoriale, ku mazhoranca do të ketë nëntë anëtarë dhe opozita vetëm tetë. Konferenca e Kryetarëve vendosi në mbledhjen e djeshme kalimin e kësaj nisme, e cila i hap rrugë nisjes së punës së komisionit pa pasur “nevojën” e pjesëmarrjes së deputetëve të opozitës në të. Kjo nismë vjen në një kohë kur shumica e priti përreth dy muaj praninë e opoz ...
  1. Territorialja, maxhoranca i heq veton opozitëspanorama.com.al 09:42
  2. Reforma territoriale, maxhoranca merr një anëtar më shumë | GAZETA DITAgazetadita.al 10:18
  3. Mazhoranca zhbllokon komisionin e reformës territoriale, 2 muaj afat për konsensusin e PD | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 08:23
  4. 3 related »
  knninfo.com

  Nj serb q po "pran" 7 milion shqiptar 
  albeu.com 11:39

  Ka mjaftuar vetëm një performnancë e këngëtarit serb , Zdravko Çoliç për të ngritur një debat të madh në të gjithë hapësirën ku jetojnë shqiptar ët. Në emisionin "Opinion" është zhvilluar një debat me titull "Çoliç përplas Tiranën me Prishtinën" dhe ku të ftuar kanë qenë politikanë, analistë dhe artistë. Lidhur me këtë temë, deputeti i PDK-së, Berat Buzhala është shprehur se Çoliç ka qenë ai që ka kënduar këngë nacionaliste serbe kundër popullit shqiptar në Beograd më 1999. Edhe pol ...
  1. Një serb që po "përçan" 7 milionë shqiptarëzeri.info 10:21
  2. Një serb përçan 7 milionë shqiptarëpresheva.com 01:31
  3. Buzhala: Çoliç ishte pjesëmarrës në koncerte ku promovohej dhuna në Kosovë (Video)knninfo.com 10:53
  4. 3 related »
  panorama.com.al

  1.Hetimi parlamentar për drogën 
  top-channel.tv 10:38

  Hetimi parlamentar për drogën 22/04/2014 Partia Demokratike ndryshoi qëndrim për Komisionin Hetimor të kërkuar nga socialistët pas akuzave të opozitës për përdorimin e infrastrukturës ushtarake për trafikimin e lëndëve narkotike. Demokratët do të marrin pjesë në këtë Komision, edhe sikur socialistët të mos pranojnë kërkesën e opozitës për zgjerimin e objektit hetimor, që sic e cilësoi të hënën kreu i demokratëve, synonte hetimin e lajmësit dhe jo të trafikut të drogës. Lulzim Basha, kryet ...
  1. Hetimi parlamentar për drogëntop-channel.tv 02:44
  2. PD: Të zgjerohet objekti i hetimit për drogën në FApanorama.com.al 09:10
  3. 2 related »
  noa.al

  Berisha: Rama-Meta po marrin nën kontroll ILDKP 
  panorama.com.al 11:45

  Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në Facebook se me ndryshimet e fundit në ligjin e ILDKP-së, maxhoranca merr plotësisht kontrollin e këtij institucioni. Në një status në rrjetin social ai shkruan: “Me aktin e sotëm dyshja Rama-Meta jo vetëm sulmojnë institucionin kushtetues të Presidentit të Republikës, por iu thonë shqiptarëve se ata dhe miqtë e tyre do të vjedhin sa të duan dhe se vilat, pallatet, pasuritë e tyre tani e tutje do t’i regjistrojnë si të duan ata me drejtuesin e tyre në krye ...
  1. Braçe: Të hetohet Berisha dhe Basha, kreu i ILDKP u zgjodh nga Nishani | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 08:23
  2. Pasqyra e shtypit, 23 prill 2014 - NOAnoa.al 08:55
  3. 2 related »
  gazeta-shqip.com

  Lame: Për ndërtimet pas 2009-s duhet vullnet politik 
  gazeta-shqip.com 11:14

  Zamir Alushi Miratohet projektligji, por me këtë ligj nuk merr fund procesi për dhjetëra mijë vetë, që kanë ndërtuar pa leje pas vitit 2009. Ky draft që po diskutohet në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese, nuk u jep përgjigje. Ata nuk mund të legalizojnë objektin e tyre, por as shteti nuk mund t’ua prishë. Këtë e ka shpjeguar dje drejtori i ALUIZNI-t, Artan Lame, gjatë seancës dëgjimore para deputetëve. Vullneti politik Lame u shpreh se duhet një vullnet politik i përbashkët për të vendosur, ...
  1. Miratohet ligji për legalizimet, PD kundër, PDIU bashkohet me mazhorancën | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 07:41
  2. Artan Lame: 67 mij objekte prfitojn legalizim falasbotasot.info 07:53
  3. 2 related »
  balkanweb.com

  Poezia e gjyqtarit Pojanaku pas hekurave t burgut n Drenov 
  balkanweb.com 10:49

  -Nj poezi pas hekurave nga burgu nga gjyqtari i akuzuar pr korrupsion, Dhimitr Pojanaku. Nga dhoma e paraburgimit n burgun e Drenovs, gjyqtari q njihet dhe si poet i qytetit t Pogradecit dhe madje nderuar me cmim pr vargjet q shkruan, ka hedhur n letr prjetimet e castit. Poezin e ka br nga dhoma e paraburgimit n burgun e Drenovs dhe m pas ja ka dhn bashkshortes t futur n rrobat e tij. Hakmarrje e egr Shpesh kam dashur ta ky botn me nj els t madh. Por bota ngriti grackn e m mbylli mua me n ...
  1. Gruaja e gjyqtarit: E futn n grack, nuk mori ryshfet, n burg rrezikon jetnbalkanweb.com 07:46
  2. Gruaja e gjyqtarit: E futn n grack, nuk mori ryshfet, n burg rrezikon jetnbotasot.info 09:23
  3. 2 related »
  infoglobi.com

  Mitrovice, i dashuri i pret me thike fytin vajzes 25-vjecare : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 10:35

  Posted by LajmiFundit.al on Wednesday, April 23, 2014 · Leave a Comment   Shtetasja I. Vasic 25 vjeçare nga veriu i Mitrovicës është vrarë, duke u prerë me thikë në fyt, ndërsa J. Jeremic 24 vjeçar, po ashtu nga veriu i Mitrovicës, ka tentuar të vetëvritet, duke prerë venat e duarve, bëjnë të ditur burime të Kosovapress-it Ngjarja ka ndodhur të hënën mbrëma rreth orës 20:30 në një banesë në veri të Mitrovicës. Sipas këtyre burimeve, çifti ka qenë në lidhje dashurie, ndërsa këtij akti i ka parapr ...
  1. Vrasje në Mitrovicën e veriutinfoglobi.com 09:40
  2. Vritet me thikë një femër në veri të Mitrovicësindeksonline.net 07:52
  3. 2 related »
  balkanweb.com

  Vlor, arrestohet i riu, vrau babain e s dashurs,i plagosi nnn 
  balkanweb.com 11:48

  Sektori Kundr Krimeve t Rnda n Policin e Vlors ka arrestuarmbrm 23-vjearin Mario Bejdollarit akuzuar pr vrasjen e 48-vjearit Agim Seraseli dhe plagosjen e gruas s tij Dile Seraseli. Sipas t dhnave t fundit nga policia e Vlors, dyshohet se 23-vjecari ka pasur nj lidhje dashurie me njrn prej vajzave t iftit Seraseli. Bejdollarilindur n Gramsh dhe banues n lagjen “24 Maj” t Vlors u arrestua n ort e vona t mbrmjes s djeshme, pasi vrau me mjete t mprehta babain e s dashurs dhe plagosi nnn e saj, ed ...
  1. Vlor, arrestohet i riu, vrau n banes babain e s dashurs,i plagosi nnnbalkanweb.com 10:49
  2. 1 related »
  gazeta-shqip.com

  Basha: Bashkë me sovranin për shpëtimin e demokracisë 
  gazeta-shqip.com 11:17

  FATJONA MEJDINI Pak orë pasi mazhoranca mori vendimin për të vijuar me reformën administrativo-territoriale, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shfaq nga foltorja e selisë blu për të paralajmëruar në mënyrë indirekte nisjen e protestave të opozitës që, sipas tij, vjen për shkak se “dyshja e qeverisë Rama-Meta po instalojnë në vend oligarkinë”. “Me çdo kusht, me çdo çmim, me çdo mënyrë do të mbrojmë demokracinë dhe sigurinë e qytetarëve shqiptarë. Do të jemi në krah të sovranit”, u shpr ...
  1. Basha: Bashkë me sovranin për shpëtimin e demokracisëgazeta-shqip.com 09:41
  2. 1 related »
  infoglobi.com

  Kosovë, parlamenti voton për Gjykatën Speciale 
  balkanweb.com 10:47

  Në Parlamentin e Kosovës zhvillohet votimi për krijimin e Gjykatës Speciale që do të hetojë krimet e luftës të kryera në këtë vend gjatë kohës së luftës. Në rendin e ditës do të jenë dy pika, e para ka të bëje me votimin e projektligjit për ratifikimin e Marrëveshjes Ndërkombëtare mbi Misionin e Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë, dhe e dyta me votimin e projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që ndërlidhen me mandatin e këtij misioni. Të dyja projektligjet përmba ...
  1. Sot Kuvendi diskuton Gjykatën Specialeinfoglobi.com 00:11
  2. 1 related »
  balkanweb.com

  Gjakmarrja merr nj tjetr jet n Shkodr, vritet 55-vjeari 
  balkanweb.com 11:20

  Gjakmarrja merr nj tjetr jet n Shkodr. Vrasja me arm zjarri sht regjistruar mngjesin e sotm n fshatin Vukatan t Shkodrs.Viktim sht 55-vjeari Kol Drini. Nga hetimet e para dyshohet se 55-vjecari ishte duke punuar n sera, ndrsa sht qlluar nga 50 m distanc me pistolet. Policia e lidh kt ngjarje me motivet e gjakmarrjes pasi i vllai i viktims, para disa vitesh ka vrar nj person. Po sipas t njjtave burime, pas kryerjes s krimit, autori sht larguar menjher nga vendngjarja. Grupi hetimor ka nisur t m ...
  1. Shkodr, ekzekutohet me arm 55-vjearishekulli.com.al 10:09
  2. 1 related »
  sot.com.al

  Komisioni i Medias, AMA, dështoi me piraterinë 
  gazeta-shqip.com 11:17

  KUVEND Autoriteti i Mediave Audiovizive ndodhet në ngërç, pasi mandati i katër anëtarëve, mes tyre dhe i kryetares, ka përfunduar prej më shumë se një viti e gjysmë. Nënkryetari i Komisionit të Medias, njëkohësisht relator i mazhorancës, Alfred Peza, tha se AMA ka dështuar jo vetëm në luftën ndaj piraterisë, por edhe në atë të mbrojtjes së të drejtave të autorit. Afati i vendosur nga ndërkombëtarët për kalimin në qershor të vitit 2015 nga transmetimet analoge, në transmetime numerike, nuk është ...
  1. PD-PS dy raporte për Endira Bushatin, sherr për anëtarët e AMA | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 08:23
  2. 1 related »
  gazeta-shqip.com

  Skema e re, Peleshi u tregon fermerëve subvencionet 
  gazeta-shqip.com 10:40

  Skema e re e subvencionimit të fermerëve sjell shërbimin e madh, që është blerja e prodhimit nga serrat e stallat, duke garantuar më pas edhe shitjen. Kjo u prezantua dje nga zëvendëskryeministri Niko Peleshi dhe ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, në një takim me fermerë nga i gjithë vendi në Pallatin e Kongreseve. Peleshi ka vënë në dijeni fermerët gjatë takimit, se “buxheti i shtetit, për vitin 2014, ka akorduar 71% më shumë fonde për fermerët, krahasuar me vitin e kaluar. Pra, plot 1.66 m ...
  1. Ndryshon skema e subvencionimit të fermerëve, kompensimi pas dorëzimit të produktit në pikat e grumbullimit | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 09:06
  2. 1 related »
  albeu.com

  Sot, ankandi i obligacioneve 10-vjeçare 
  gazeta-shqip.com 10:40

  Borxh publik Ministria e Financave njofton se sot do të zhvillohet ankandi i obligacioneve 10-vjeçare në Bankën e Shqipërisë. Në total, qeveria do të kërkojë të marrë në tregun e brendshëm 3 miliardë lekë, me synimin për t’u përqendruar në borxhin afatgjatë. Ekzekutivi po emeton obligacione me afat 10-vjeçar, që ofrohet në dy variante, me interes fiks dhe të ndryshueshëm. Shuma e përgjithshme për interesat fikse është dy miliardë lekë. Interesi i ofruar nga Ministria e Financave do të jetë 9.1 ...
  1. Ankandi i obligacioneve 10-vjeare, nesr qeveria krkes pr borxh qytetarvealbeu.com 09:36
  2. 1 related »
  ama-news.al

  Basha: Maxhoranca po cënon demokracinë 
  gazeta-shqip.com 22.04, 21:58

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e cilësoi futjen në kalendarin e Kuvendit të reformës administrativo-territoriale pa konsensusin e opozitës si një përpjekje për të grabitur procesin zgjedhor. “Për këtë javë kanë futur në kalendarin e punimeve të Kuvendit manipulimin elektoral dhe politik të hartës administrative dhe territorale përmes një pseudo-reforme, pa konsensusin e opozitës dhe kundër interesave të qytetarëve. Shumica si asnjëherë tjetër në këto 23 vite refuzoi konsensusin në ...
  1. Basha: Demokracia në rreziktop-channel.tv 22.04, 20:17
  2. Basha: Bashkë me qytetarët do të ndalim vendosjen e oligarkisë Rama-Meta. Reagon PSgazetatema.net 22.04, 19:39
  3. Basha: Nuk do të lejojmë kapjen e shtetit nga dyshja Rama-Meta. Reagon PSalbpress.org 22.04, 21:41
  4. Basha: Nuk do ta lejojmë kapjen e shtetit dhe vendosjen e oligarkisë Rama-Metautv-news.tv 22.04, 18:34
  5. Basha: Maxhoranca po uzurpon institucionet e pavaruragazetastart.com 22.04, 20:19
  6. 8 related »
  gazetadita.al

  Prokurorë në Athinë për zemrën e Karelit 
  top-channel.tv 22.04, 22:23

  Prokurorë në Athinë për zemrën e Karelit 22/04/2014 Një prokuror dhe një ekspert i mjekësisë ligjore janë nisur drejt Greqisë me urdhër të Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla, për të tërhequr ato që konsiderohen si prova të rëndësishme për hetimet e nisura në Fier për vdekjen e Ilia Karelit. Një burim i tha Top Channel se përfaqësuesi i Prokurorisë dhe i Morgut do të marrin në Athinë zemrën, që është mbajtur nga autoritetet e mjekësisë ligjore greke, si edhe disa inde lëkure të hequra ...
  1. Prokurorë në Athinë për zemrën e Karelitgazeta-shqip.com 22.04, 21:53
  2. Prokuroria shkon në Greqi për të marrë zemrën e Karelit - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMAama-news.al 22.04, 19:45
  3. Prokurori shqiptar në Greqi për zemrën e Ilia Karelit : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 19:36
  4. Pritet që së shpejti zemra e Ilia Karelit të sillet...zeri.info 22.04, 20:32
  5. Zemrës së Karelit ekspertizë mjeko-ligjore dhe në Shqipëri | GAZETA DITAgazetadita.al 22.04, 19:54
  6. 7 related »
  lajmifundit.al

  2.Ukrainë, vritet deputeti, sulmohet avioni 
  top-channel.tv 22.04, 21:20

  Ukrainë, vritet deputeti, sulmohet avioni 22/04/2014 Presidenti i përkohshëm i Ukrainës ka bërë thirrje për rinisjen e operacionit anti-terrorist në Lindje të vendit, ditën e martë, pasi trupi i një politikani lokal nga partia e tij është gjetur me shenja torture. Oleksander Turchynov tha në një deklaratë se trupa "të torturuar brutalisht" janë gjetur pranë qytetit të Slaviansk-ut, që mbahet ende nën kontrollin e militantëve pro-rusë. Një prej tyre ishte i Volodymyr Rybak, një anëtar i partis ...
  1. Ukrainë, vritet deputeti, sulmohet avionitop-channel.tv 22.04, 20:17
  2. Kaos në Ukrainë, rusët vrasin deputetin Rybak - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMAama-news.al 22.04, 20:45
  3. Ukrainë, vritet deputetiindeksonline.net 22.04, 20:33
  4. BE: Më shumë kohë marrëveshjes së Gjenevëstop-channel.tv 22.04, 20:17
  5. Pas sulmit me armë ndaj avionit, vritet deputeti në Ukrainë : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 20:03
  6. 6 related »
  infoglobi.com

  Pastrimi, një apel në Ditën e Tokës 
  top-channel.tv 22.04, 20:49

  Pastrimi, një apel në Ditën e Tokës 22/04/2014 Në Ditën Ndërkombëtare të Tokës, ministri i Mjedisit Lefter Koka, në një takim me nxënës të shkollave, ka sqaruar gjendjen e rëndë në të cilën ndodhet mjedisi shqiptar që është i cënuar jo vetëm nga erozioni, por kryesisht nga mbetjet, shumica e të cilave janë pasojë e mungesës së edukatës së qytetarëve. “Kamionistët të cilët duhet të bëjnë transportimin e mbetjeve, nuk preferojnë t'i depozitojnë tek vendi i caktuar i depozitimit të mbetjeve, por ...
  1. Dita e Tokës, Koka: Në fund të prillit të mbarojë pastrimi | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 22.04, 13:12
  2. Dita e Tokës, Koka: Pastrimi të përfundojë në fund të prillitbalkanweb.com 22.04, 12:13
  3. Sot festohet Dita Nderkombetare e Tokes - infoalbania.org - Portali me popullor ne Shqiperiinfoalbania.org 22.04, 11:20
  4. Dita e Tokës, Koka paralajmeron vendoret per mjedisin - Albanian News Agencyalbpress.org 22.04, 17:32
  5. Fidane për Ditën ndërkombëtare të Tokësinfoglobi.com 22.04, 14:46
  6. 5 related »
  noa.al

  Guardiola: Shpresoj që Cristiano të luajë 
  top-channel.tv 22.04, 20:49

  Guardiola: Shpresoj që Cristiano të luajë 22/04/2014 Pep Guardiola preferon që lojtari më i mirë i Real Madrid të jetë në fushë ndaj Bayern Munchen mbrëmjen e së mërkurës. “Shpresoj që Cristiano të luajë. Ne luajmë për publikun dhe publiku kërkon të shohë në fushë më të mirët. Por, nëse nuk luan, në vend të tij do të jetë një tjetër. Reali mund të luajë 4-3-3 ose 4-4-2, siç bëri në finalen e Kupës së Mbretit. Kanë lojtarë shumë të shpejtë: Bale, Cristiano, Di María dhe Benzema. Nëse i lë hapë ...
  1. 3.Guardiola: Ndaj Realit s'kam qenë kurrë favorittop-channel.tv 22.04, 04:03
  2. Guardiola: Ishte ndryshe kur Realin e mundja me Barçën - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMAama-news.al 22.04, 20:12
  3. Guardiola thumbon Mourinhon: Reali është rritur pasi ndryshoi trajner : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 19:07
  4. Guardiola: Bayerni ende i uritur për trofe - NOAnoa.al 22.04, 19:28
  5. Alonso kërkon lojë ekipore ndaj Bayern-itinfoglobi.com 22.04, 14:46
  6. 5 related »
  balkanweb.com

  Gruaja e emigrantit të hedhur nga trageti: Shteti ta kërkojë, është ende gjallë : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 23:26

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Kane kaluar tre dite nga moment kur emigrant Gentjan Peta u hodh nga trageti, por bashkeshortja e tij vazhdon te besoje se ai eshte ende gjalle. Per te kete ajo thote qe duhen intensifikuar kerkimet, jo vetem ne det por edhe nga ajri. Prej tre ditesh po prêt ne breg te detit. Beson qe burri i saj eshte ende gjalle. Bashkëshortja e emigrantit Gentian Peta, i cili u hodh nga trageti mëngjesin e së shtunës në det vetëm 12 milie ...
  1. Gruaja e emigrantit që u hodh nga tragetiabcnews.al 22.04, 17:36
  2. Gruaja e emigrantit t hedhur nga trageti: Shteti ta krkoj, sht ende gjallbotasot.info 22.04, 23:08
  3. Gruaja e emigrantit q u hodh nga trageti, ende me shpresshekulli.com.al 22.04, 18:20
  4. Gjirokastër, familjarët e Gentian Petës të pakënaqur me kërkimet | GAZETA DITAgazetadita.al 22.04, 10:33
  5. 39-vjeçari i zhdukur në det, familjarët: Të kërkohet edhe nga ajribalkanweb.com 22.04, 12:43
  6. 5 related »
  lajmifundit.al

  Ukrainë, sulmohet avioni i mbikëqyrës, s'ka të lënduar | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 22.04, 20:31

  Lifestyle Ukrainë, sulmohet avioni i mbikëqyrës, s"ka të lënduar Në lindje të Ukrainës është sulmuar  me plumba avioni mbikëqyrës. Lajmi është konfirmuar nga ministria e Mbrojtjes në Ukrainë, ku ndër të tjera thuhet se avioni është sulmuar teksa ai po fluturonte mbi qytetet në lindje të Ukrainës. Incidenti ka ndodhur teksa aeroplani gjendej në qiell, mbi qytetin Slovyansk. Avioni sipas ministrisë, është goditur nga disa plumba.    Deklarata saktëson se avioni ka arritur që të bëjë një ulje emerg ...
  1. Batare plumbash avionit ukrainas - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMAama-news.al 22.04, 19:45
  2. Sulmohet me plumba avioni mbikqyrës në lindje të Ukrainësevropaelire.org 22.04, 19:03
  3. Sulmohet me plumba avioni mbikqyrës në lindje të Ukrainësindeksonline.net 22.04, 20:02
  4. Hapet zjarr mbi një avion ushtarak ukrainas : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 19:07
  5. 4 related »
  infoglobi.com

  Avioni i zhdukur dyshohet se është ulur, nuk është rrëzuar në Oqean?! : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 20:35

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Nuk kanë fund teoritë konspirative në lidhje me avionin e zhdukur të Malajzisë. Kërkimet ende pa sukses në Oqeanin Indian për kutinë e zezë të fluturimit të MH370, që u zhduk një muaj e gjysmë më parë, kanë shtuar dyshimet se po kërkohet në vend të gabuar dhe se avioni mund të mos jetë rrëzuar fare, por të jetë ulur diku. Burime brenda grupit ndërkombëtar të kërkimit, të ngritur nga Australia, Malajzia, Kina dhe ku janë anga ...
  1. Avioni i zhdukur mund të jetë ulurtop-channel.tv 22.04, 16:44
  2. 1.Avioni i zhdukur mund të jetë ulurtop-channel.tv 22.04, 19:15
  3. Aeroplani i zhdukur mund të jetë ulurindeksonline.net 22.04, 18:30
  4. Aeroplani mund të jetë ulur- jo rrëzuarinfoglobi.com 22.04, 17:50
  5. 4 related »
  utv-news.tv

  SHBA dërgon 600 ushtarë në lindje të Ukrainës : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 22:58

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Shtetet e Bashkuara kanë njoftuar se do të dërgojnë në Poloni dhe në shtetet e Baltikut 600 trupa ushtarake për të marrë pjesë në stervitje. Pentagoni ka njoftuar se forcat amerikane që janë të vendosura në Itali, pritet që të arrijnë në Poloni gjatë ditës së mërkurë, me qëllim të fillimit të ushtrimeve. Përveç në Poloni, stërvitjet e trupave amerikane do të zhvillohen edhe në Estoni, Letoni e Lituani. Veprimi i SHBA-ve vjen ...
  1. SHBA-ja dërgon 600 ushtarë në kufinjtë lindorëindeksonline.net 22.04, 21:36
  2. SHBA-ja dërgon 600 ushtarë në kufinjtë lindorëevropaelire.org 22.04, 20:29
  3. SHBA-ja dërgon 600 ushtarë në kufinjtë lindorëutv-news.tv 22.04, 20:45
  4. SHBA dërgon trupa në Evropëzeriamerikes.com 22.04, 21:05
  5. 4 related »
  sot.com.al

  Qeveria krkes pr borxh te qytetart, nesr ankandi pr obligacionet 
  shekulli.com.al 22.04, 22:27

  Ministria e Financave ka njoftuar ditn e sotme se qeveria do t marr srish borxh te qytetart dhe pr kt ditn e nesrme do t zhvillohet ankandi i obligacioneve 10-vjeare n Bankn e Shqipris. N total, qeveria do krkoj t marr n tregun e brendshm 3 miliard lek, me synimin q t pr tu prqendruar n borxhin afatgjat. Ekzekutivi po emeton obligacione me afat 10-vjear, q ofrohet n dy variante, me interes fiks dhe t ndryshm. Shum e prgjithshme pr interesat fikse sht 2 miliard lek. Interesi i ofruar nga Ministr ...
  1. Ankandi i obligacioneve 10-vjeare, nesr qeveria krkes pr borxh qytetarvebalkanweb.com 22.04, 19:24
  2. Ankandi i obligacioneve 10-vjeçare, nesër qeveria kërkesë për borxh qytetarëve | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 22.04, 20:00
  3. 24 ore lajme - MF: Në shitje 3 miliardë lekë obligacione 10-vjeçare24-ore.com 22.04, 12:36
  4. 3 related »
  noa.al

  Ancelotti: Bayerni nuk është “macja ime e zezë” : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 22:58

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   “Mund të jetë e Realit, por Bayern Munchen nuk është macja ime e zezë. Ndaj tyre kam arritur rezultate të mira.” Carlo Ancelotti eshte shprehur ne kete menyre, si trajner i Real Madrid, në prag të ndeshjes së parë gjysmëfinale të Ligës së Kampioneve ndaj bavarezëve. Per Ronaldon tekniku tha se është stërvitur normalisht në dy ditët e fundit. Do të luajë nëse kemi siguri që mund të luajë pa probleme. Kemi besim, por nëse ekzi ...
  1. Ancelotti: Bajerni nuk është macja ime e zezëtop-channel.tv 22.04, 16:44
  2. Paniku, Ronaldo rrezikon të mos luaj ndaj Bajern - Agjencia Kombëtare e Lajmeve AMAama-news.al 22.04, 18:12
  3. Ancelotti: Ronaldo luan vetëm nëse është gati - NOAnoa.al 22.04, 19:28
  4. 3 related »
  panorama.com.al

  Basha krcnon me protesta 
  albeu.com 22.04, 20:18

  Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bëri sot apel dyshes Rama – Meta të heqë dorë nga uzurpimi i institucioneve të pavarura ndryshe do të përballen me furinë e zemërimit popullor. Në një konferencë për shtyp, kreu i PD-së deklaroi se uzurpimi ka nisur me heqjen e kompetencave të Presidentit nga ILDK-ja e vazhduar pastaj me institucione të tjera. Sipas tij i gjithë ky revansh i shfrenuar i dyshes Rama – Meta tregon se sugjerimet e partnerëve ndërkombëtarë nga njeri vesh u kanë hy ...
  1. Basha: Jo zgjedhjeve të parakohshme pro protestave ndaj Ramësshqiptarja.com 22.04, 17:42
  2. Basha, akuza dyshes Rama – Metavizionplus.al 22.04, 18:13
  3. Basha: Javë e zezë, demokracia po zëvendësohet me oligarkinë e dyshes Rama- Metapanorama.com.al 22.04, 17:49
  4. 3 related »
  vizionplus.al

  Noka: SHISH e informoi Tahirin pr trafikun e tritolit. PS: Po nxirret sekreti shtetror 
  shekulli.com.al 22.04, 20:22

  Gjat dits s sotme mbledhja e Komisionin e Siguris sht shoqruar me debate t ashpra mes mazhoranc dhe opozits n lidhje trafikun e tritolit. Pas katr orsh raportim nga kreu i SHISH, mazhoranca tha se n raportim doln disa probleme. Ndrsa sipas PD-s u zbulua se ministri i Brendshm Tahiri gnjen dhe sht n dijeni t fakteve. Nga ana tjetr kryetari i Komisionit t Siguris Kombtare, Spartak Braho, bri me dije se nesr komisioni do t shqyrtoj dhe vendos pr kontrollin parlamentar t SHISH. Ai gjithashtu akuzo ...
  1. Visho Ajazi sot para Komisionit t Sigurisbotasot.info 22.04, 10:15
  2. Ajazi në Komisionin e Sigurisëvizionplus.al 22.04, 17:44
  3. 2 related »
  balkanweb.com

  Topi: Reforma territoriale t miratohet, edhe pa konsensusin e PD-s 
  shekulli.com.al 22.04, 21:56

  Kreu i Partis Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi, sht shprehur se, reforma territoriale sht e domosdoshme dhe duhet t miratohet, edhe nse opozita nuk pranona. Un mendoj q nj reform territoriale duhet t bhet sa m shpejt. Mundsisht t bhet me t gjitha partit , do t thosha jo thjesht spektri parlamentar, por edhe ato ekstraparlamentare. Kan nj kontribut n jetn politike dhe jan votuar nga qytetart. Duhet t bhet edhe sikur opozita mos pranoj t futet, tha Topi. Ai ka thn se, nse kjo reform nuk bhet d ...
  1. Topi: Reforma territoriale të bëhet sa më parë, e domosdoshme | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 22.04, 21:03
  2. Reforma territoriale, Topi: Të bëhet edhe nëse opozita nuk pranon të përfshihetbalkanweb.com 22.04, 20:27
  3. 2 related »
  gazetadita.al

  Mourinho-Simeone flasin para ndeshjes Atletico Madrid-Chelsea : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 20:35

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Trajnerët e dy skuadrave kanë folur në prag të ndeshjes së sotme mes Atletico Madridit dhe Cheleas. Diego Simeone mendon se kjo ndeshje do të vendoset nga detajet dhe do të ketë rezultat të ngushtë. Nga ana tjetër Mourinho ka besim tek strategjia e tij por edhe tek përgatitja që ka bërë me skuadrën. “Pres një ndeshje me rezultat të ngushtë, që do të vendoset nga detajet dhe kualitetet teknike të futbollistëve. Me forcën e gr ...
  1. Dy skuadra të ngjashme, Siemone nuk pret gola | GAZETA DITAgazetadita.al 22.04, 11:14
  2. Koha Jone - Liga e Kampioneve: Formacionet e mundshme të ndeshjes Atletico Madrid – Celsikohajone.com 22.04, 17:16
  3. 2 related »
  lajmifundit.al

  Kate&William përshkojnë internerarin e Dianës dhe Charles | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 22.04, 21:34

  Lifestyle Kate&William përshkojnë internerarin e Dianës dhe Charles Dukesha Kate dhe Princi William, duke pozuar në malin Uluru, kanë sjellë në kujtesë pamjet që tregonin Princeshë Dianën dhe Princ Charles në të njëjtin vend.    Prindërit e William kanë realizuar udhëtimin në 21 mars të 1983, por 31 vjet pas tyre, ajo që bën përshtypje ende, është ngjashmëria midis të sapomartuarve atëherë (të cilët ishin bashkuar me martesë në 1981) dhe çiftit të sotëm.    ...
  1. Kate dhe William, hap pas hapi në gjurmët e Dianës dhe Charles (FOTO) - NOAnoa.al 22.04, 20:25
  2. Në gjurmët e Charles dhe Dianas, Will dhe Kate vizitojnë Ulurun (Foto) : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 17:59
  3. 2 related »
  lajmifundit.al

  Champions, Atletico dhe Chelsea ndahen në barazim 
  top-channel.tv 22.04, 22:52

  Champions, Atletico dhe Chelsea ndahen në barazim 22/04/2014 Gjysmëfinalja e parë në Champions mes Atletico Madrid dhe Chelsea-s është mbyllur pa gola, duke e lënë gjithçka të hapur për t’u vendosur në ndeshjen e ardhëshme në Londër. Pjesa e parë është mbyllur me raste të pakta për shënim për të dyja ekipet. Mourinho e vendosi ekipin në gjysmë fushën e tij, duke pritur kundërshtarin. Torres ishte i vetëm në sulmin e londinezëve, por pa arritur asnjëherë të vërë në vështirësi portën e belgut C ...
  1. Champions, sot përballja Atletico Madrid- Chelseatop-channel.tv 22.04, 12:02
  2. Champions, sonte perballja Atletico Madrid- Chelsea : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 13:17
  3. 2 related »
  vizionplus.al

  Skemë mashtrimi me deklarimet, zyrtarët shqiptarë pastruan 60 milionë euro : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 23:26

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Gjatë një raportimi në Komisionin e Ekonomisë kreu i ILDKP, Shkelqim Ganaj, zbuloi një skemë mashtrimi si kanë fshehur zyrtarët pasuritë deri tani. Sipas Ganajt, përpara se të merrnin një detyrë të rëndësishme, zyrtaret deklaronin sikur kishin disa miliona kursime që i mbanin në gjendje kesh në shtëpi. Dhe më pas nuk kishin nevojë të justifikonin burimin e këtyre parave. Nëpërmjet kësaj skeme, mendohet se janë pastruar të pa ...
  1. Fshehja e pasurive, skemë mashtrimi nga zyrtarëtvizionplus.al 22.04, 16:11
  2. Debat për kompetencat e presidentit, opozita braktis “Ligjet”vizionplus.al 22.04, 12:32
  3. 2 related »
  balkanweb.com

  Restaurohet filmi “Tomka dhe shokt e tij” 
  balkanweb.com 22.04, 20:27

  Esht nj film emblematik i kinemas shqiptare q fal restaurimit dhe rezervimit do t mund ti trashgohet brezave. Zbulojm ksisoj imazhet e filmit tanim t restauruar “Tomka dhe shokt e tij”i cili do t shfaqt premier n festivalin filmit t Prishtins mbrmjen e 26 prillit. “Do t jet premiera e par pr t ciln un ndjej dhimbje dhe do t doja shum q t ishte Xhanfize Keko, do t doja shum q t ishte Rexhina Longo e cila na ka br kaq shum deri tani pr arkivin dhe pr t gjith ne, jo vetm pr arkivin e filmit.”-u sh ...
  1. Restaurohet filmi “Tomka dhe Shokët e tij”, Diamanti: Audienca ndërkombëtare të njihet me kinemanë shqiptarebalkanweb.com 22.04, 19:56
  2. 1 related »
  balkanweb.com

  Miratohet projektligji, Lame: Të gjitha objektet e bëra deri në 2009 përfshihen në legalizime | Agjencia e Lajmeve SOT NEWS 
  sot.com.al 22.04, 21:34

  Lifestyle Miratohet projektligji, Lame: Të gjitha objektet e bëra deri në 2009 përfshihen në legalizime Kreu i Aluizmit Artan Lame gjatë seancës dëgjimore ne komisionin e Veprimtarisë Prodhuese për projektligjin e Legalizimeve theksoi se kush ka ndërtuar pa leje pas vitit 2009 nuk mund të legalizojë objektin e tij, po as nuk mund ti prishet.    Sipas Lames duhet një vullnet politik i përbashkët për të vendosur nëse duhet apo jo që këto ndërtime të legalizohen pasi ngritja e këtyre objekteve ësht ...
  1. Miratohet projektligji, Lame: Jo legalizim ndrtimeve pas 2009-sbalkanweb.com 22.04, 20:59
  2. 1 related »
  balkanweb.com

  Levan-Vlor, makina prfundon n kanal, dy persona humbin jetn, nji plagosur-FOTO 
  balkanweb.com 22.04, 22:32

  Nj aksident tragjik me pasoj dy t vdekur dhe nj t plagosur ka ndodhur mbrmjen e sotme n aksin Levan-Vlor. Ngjarja e rnd ndodhi rreth ors 21:00. Policia bn me dije se mjeti me targ DR 0592E, me t cilin po udhtonin tre personat,si pasoj e shpejtsis ka dal nga rruga dhe ka rn n kanal. Fillimisht u raportua pr nj viktim. Ndrkoh q personi i dyt i plagosur ka ndrruar jet n spital pr shkak t plagve t marra. Burime nga policia sqarojn se viktima e dyt sht nj grua. Identiteti dy viktimave nuk dihet nd ...
  1. Aksident me 2 t vdekur dhe nj i plagosurbotasot.info 22.04, 22:09
  2. 1 related »
  balkanweb.com

  PS: Basha krkon t mbuloj me protesta pasurin prej 720 mij $ 
  shekulli.com.al 22.04, 21:24

  Partia Socialiste ka reaguar menjher pas akuzave t bra nga kreu i opozits, Lulzim Basha. Deputetja e PS-s, Olta Xhaka, n nj deklarat pr mediat ka thn se Basha u ankua pr nj lista nismash t ndrmarra nga qeveria, por ajo shtoi se nuk ai akoma nuk arrin dot t shpjegoj arsyen se prse e refuzon nismn pr reformn territoriale. "Zoti Basha dha sot nj konferenc pr shtyp, ku u ankua pr nj list nismash t mazhorancs, mes t cilave edhe pr reformn administrativo-territoriale q do i kursej shqiptarve miliona ...
  1. Reforma territoriale, PS: Basha s’jep asnj arsye pr bisedime konsensualebalkanweb.com 22.04, 18:53
  2. 1 related »
  sot.com.al

  Alarmi i Komisioneres abej: 582 subjekte kontrollojn t dhnat tona. 
  albeu.com 22.04, 22:24

  Komisionerja për Mbrojtjen e të Dhënave Personale, Flora Çabej deklaroi se shumë shpejt do të gjobiten dhe dy partitë e mëdha politike . Komisionerja deklaroi se institucioni që ajo drejton është duke bërë gati dhe inspektimin dhe vendosje e gjobave për Partinë Demokratike dhe për Partinë Socialiste, ndërsa deklaroi se nuk ka asnjë shkelje nga partitë e tjera politike . Gjatë raportimit Vjetor të Komisionerit për Mbrojtjen e të Dhënave Personal, Çabej deklaroi se janë 582 subjekte që ...
  1. Çabej: Gjoba për PS-së dhe PD-në | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 22.04, 21:03
  2. 1 related »
  lajmifundit.al

  Merita Halili: Nuk kam kënduar në Beograd : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 21:37

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Këngëtarët e mirënjohur të muzikës popullore shqiptare, bashkëshortët Merita Halli dhe Raif Hyseni kanë vite që kanë imigruar në Shtetet e Bashkuara nga Shqipëria dhe Kosova. Historia e tyre është një histori suksesi në Shtetet e Bashkuara: ata kanë arritur jo vetëm të punojnë në profesionin e tyre, atë të artistit, por edhe të jenë shumë të sukseshëm. Merita dhe Raifi kanë një intinerar të ngjeshur, duke dhënë koncerte jo v ...
  1. Halili: Nuk kam kënduar në Beogradzeriamerikes.com 22.04, 20:36
  2. 1 related »
  vizionplus.al

  Debati për importin e ilaçeve 
  top-channel.tv 22.04, 20:49

  Debati për importin e ilaçeve 22/04/2014 Biznesi farmaceutik ka paraqitur në Komisionin e Shëndetësisë shqetësimin për pjesëmarrjen në tenderat e spitaleve kompanitë që ofrojnë barna të paregjistruara në Shqipëri të cilave nuk u kërkohet as autorizimi i prodhuesit.  / Top Channel ...
  1. Rreziku nga ilaçet falsevizionplus.al 22.04, 16:11
  2. 1 related »
  infoglobi.com

  Kjo grua e shpalli veten të vdekur për ti shpëtuar dënimit : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 23:26

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Në mënyrë që të mos paguante një dënimin prej 38 funtesh, Victoria Sully kishte shpallur vetën të vdekur. Ajo u prezantua me emër të nënës së saj. 32 vjeçarja, ishte lajmëruar në gjykatë si nëna e saj, duke thënë se e bija (vet ajo) është shumë e sëmurë, derisa ka thënë se ka vdekur. Nëna e dy fëmijëve, është zbuluar rastësisht, pas një zënke që ka pasur me partnerin e saj, duke u zbuluar identiteti saj i vërtetë. ...
  1. Ukrainë: Katër të vrarëinfoglobi.com 22.04, 13:59
  2. 1 related »
  knninfo.com

  Indi, ankohej për dhimbje barku, i nxirret një pasuri e tërë 
  top-channel.tv 22.04, 20:17

  Indi, ankohej për dhimbje barku, i nxirret një pasuri e tërë 22/04/2014 Kur ekipi i kirurgëve indianë nisën të hapnin stomakun e një pacienti, i cili ankohej për dhimbje të forta barku, ata nuk mund ta çonin kurrsesi në mendje se do të mund të zbulonin një pasuri të tërë. Pacienti, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, kishte fshehur 12 shufra ari në barkun e tij. Me sa duket, ai i ka kontrabanduar ato për në Indi, në mënyrë që të shmangte detyrimet fiskale të importit, thanë policia dhe mjekët ...
  1. Indi, ankohej për dhimbje barku, i nxirret një pasuri e tërëknninfo.com 22.04, 19:59
  2. 1 related »
  lajmifundit.al

  Sofia Vergara publikon fotot seksi, 20 vjece, me gjoks zbuluar : Lajmi Fundit – Lajme shqip 
  lajmifundit.al 22.04, 22:06

  Posted by LajmiFundit.al on Tuesday, April 22, 2014 · Leave a Comment   Ne të gjithë e kemi parë bukurinë e rafinuar magjepsëse të zeshkanes në seritë e “Familjes Moderne”. Por të gjithë e fillojnë diku, dhe rezulton se Sofia Vergara tashmë është duke kthyer kokën në të njëzetat e saj … Mail Online ka marrë ekskluzivisht e publikimit të fotove të bukurisë kolumbiae, aktualisht 41 vjecc,  në një set me bikini të fotografuara në 1998 në Miami vetëm pasi ajo u shpërngul në Shtetet e Bashkuara. ...
  1. Sofia Vergara mbështet prostitucionin : Lajmi Fundit – Lajme shqiplajmifundit.al 22.04, 17:28
  2. 1 related »

  Braçe: Zyrtarёt e Berishës deklaruan 60 mln USD në gjendje CASH! Shifër e frikshme 
  gazetatema.net 22.04, 22:17

  Deputeti i Partisё Socialiste Erion Braçe iu pёrgjigj deklarimeve mediatike tё kryetarit tё opozitёs, Lulzim Basha. Nё njё koment nё rrjetin social Facebook, Braçe shkruan se ka dёgjuar njё recitim me zё tё trashur nga Basha por kёrkohet pёrgjigje pёr disa çёshtje ku ai gёnjeu publikisht. “Lulzim Basha gёnjeu kur tha se zgjedhja e kreut tё Inspektoratit tё Lartё tё Deklarimit dhe Kontrollit tё Pasurive e Konfliktit tё Interesave ёshtё kompetencё kushtetuese e Presidentit. Secili nga ju e ka t ...
  1. Braçe: Të hetohet edhe Basha | Agjencia e Lajmeve SOT NEWSsot.com.al 22.04, 19:05
  2. 1 related »

  50 kompani marrin pjes n Panairin e Karriers s Universitetit Epoka (FOTO LAJM) 
  albeu.com 22.04, 20:49

  Universiteti Epoka ka organizuar sot Panairin e Parë të Karrierës, një aktivitet i cili synon t’u ofrojë mundësi punësimi studentëve të vitit të fundit, duke i orientuar dhe mbështetur në hapat e parë të një karriere të suksesshme. Rreth 50 kompani nga Shqipëria dhe vendet e tjera të rajonit morën pjesë në këtë panair . Studentë kryesisht të të vitit të fundit në 11 programe të ndryshme akademike të ofruara nga Universiteti Epoka , patën mundësi të zhvillojnë intervista punë me përfa ...
  1. Universiteti Epoka organizon Panairin e Karrierësgazetastart.com 22.04, 19:41
  2. 1 related »